Novinky a spolupráce s časopisy

 

 

 V měsíci leden napsali o nás časopisy:  Překvapení a Křížovky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------

Jak si obstarat profesionální návrh interiéru

Nebaví Vás už okoukaný interiér Vašeho pokoje a rádi byste udělali změnu? Přestěhovali jste se a zařizujete úplně nový interiér? Plánujete rekonstrukci bytu? Před Vámi všemi stojí spousty otázek a úkolů, které budete muset vyřešit a zařídit. Pokud nejste příliš kreativní nebo nemáte dostatek času, nechte tuto práci odborníkovi – nejlépe designerovi či bytovému architektovi.

Spolupráce s bytovým architektem či designerem

Na úplném začátku rozhodovací fáze je vždy důležité si přesně ujasnit, co očekáváte a jaké jsou Vaše priority. Toto musíte udělat vždy, ať už plánujete novou malbu a přesunutí nábytku nebo kompletní rekonstrukci bytového jádra. Při větší přestavbě zvolte spolupráci s architektem, při dolaďování vzhledu interiéru můžete oslovit bytového designera. Spolupracujte s odborníky, kteří již mají nějaké zkušenosti, které mohou do návrhu řešení promítnout.Vybírejte především dle referencí daného specialisty a svého vkusu. Vámi vybraný architekt či designér by měl postupovat dle Vašich potřeb a představ, měl by se však držet určitých metodických postupů a vše zkombinovat tak, aby navrhl opravdu to nejlepší. Součástí jeho práce je i návrhová dokumentace interiéru, návrh několika variant dispozičního řešení, materiálové a barevné řešení a 3D vizualizace jednotlivých návrhů interiéru. Po představení návrhu probíhá Vaše opřipomínkování a finalizace návrhu, podle kterého bude přestavba probíhat. Hotový návrh od profesionálního architekta či designéra může být velice užitečným počinem. Profesionálové za Vás snadno vyřeší otázky, se kterými byste se sami dlouho trápili a díky jejich zkušenostem má jejich řešení navíc potřebný šmrnc a eleganci.

------------------------------------------------------------------------------------

Zařizování bytu

Nudí Vás již Váš byt? Problém může vyřešit bytový architekt nebo Vy sami. Bytová renovace se může stát zpestřením života. Jestliže se pustíte do obnovy sami, možná se Vám šikne několik drobných rad, jakých pravidel se při zařizování držet nebo čeho se naopak vyvarovat. Nejprve byste si měli ujasnit funkčnost dané místnosti, naplánovat prostor, ujasnit si svůj preferovaný styl a promyslet volbu barev. Snažte se získat inspiraci z něčeho, co se Vám líbí, zjednoduší to pak polemizující rozhodování. K čemu bude sloužit místnost, kterou zrovna zařizujete? Říct: to bude obývací pokoj, nemusí být dostačující odpověď.

Zvažte, zda bude sloužit k odpočinku nebo se stane středem dění rodiny. V druhém případě je nutné brát v úvahu záliby všech členů a sjednotit jejich vkus.

Návrhy interiérů - jak na to

Existuje mnoho stylů, ke kterým se lze uchýlit. Můžete vnést do pokoje mezinárodně inspirované prvky jako například čínskou kulturu, japonský styl nebo africké elementy. Možná se raději přikloníte k zámeckému nebo luxusnímu slohu. Ať už zvolíte jakýkoliv, je nutné brát také v potaz barevné variace, podporující účel a ráz místnosti. Barvy mohou podpořit, ale také zcela odrovnat celý prostor. Není žádná ostuda, požádat například o radu bytového architekta. Ale jak jsme psali již v začátku, nechat se inspirovat, Vám rozhodnutí může usnadnit. Můžete si například vystřihovat líbivé fotografie z časopisů a pak se pokusit sladit barvy dle nich. Někteří designeři radí: "Když nevíte jakou barvu zvolit, tak použijte čokoládovou, ta se hodí ke všem ostatním." Pokud jste se rozhodli pro realizaci svépomocí, přejeme Vám mnoho úspěchů a příjemný pobyt. V případě, že byste měli zájem, může Vám být nápomocen bytový architekt pan Jiří Čtvrtek. Podělíte se s ním o Vaši představu a on ji přenese do 3D návrhu a poradí s rozvržením nábytku, využití prostoru i použitím barevného spektra.