Dotazy a návody

Co je to samolepka na zeď?

Samolepky na zeď jsou vyrobeny z kvalitní, tenké vinylové folie určené přímo na zeď. Jsou velmi trvanlivé a pevné, ale stále dostatečně flexibilní, aby se daly použít na různých površích. Samolepka oživí a doplní Váš domácí nebo firemní prostor, zaplní prázdná místa nebo schová poškozená místa povrchů, kam budete samolepku lepit..

Jsou samolepky určeny pouze na zeď?

Samolepky jsou velmi trvanlivé a pevné, ale stále dostatečně flexibilní, aby se daly použít na různých površích, např. zeď, nábytek, zrcadla, sklo, lednice, notebooky, ale také na obklady, dlažbu a auta.


Bude samolepka držet na hrubé zdi?

I když je doporučeno použit samolepku na hladké a rovné povrchy, zákazníci nám občas podají zprávu o úspěšném nalepení na velmi hrubou stěnu, ale je to bez záruky. Zejména velmi členité motivy doporučujeme lepit na hladké stěny.

Jak dlouho samolepka na zdi vydrží?

Samolepící fólie, ze které je samolepka vyrobená, má udávanou životnost 5 let. V interiéru, kde nebude vystavena slunci, větru a dešti vydrží ještě mnohem déle.

Odstraním samolepku ze zdi bez jejího poškození?

Poškození zdi - Samolepku lze odstranit bez poškození zdi, nicméně velmi záleží na typu a kvalitě zdi. Pokud je povrch starý a nesoudržný, může se při odlepování na samolepku omítka přilepit.


Poškození samolepky – Při opatrném odlepení se samolepka nepoškodí, nicméně s každým odlepením se výrazně snižuje lepivost a celistvost samolepky

Je možné samolepku nalepit vícekrát?

Ano, ale velmi záleží na typu podkladu. Pokud chcete samolepku odstranit  ze soudržné zdi, která se nedrolí, ve většině případů se Vám to povede a můžete tak samolepku nalepit na jiné místo (toto platí pouze pro jednoduché motivy. Složité a členité motivy dodávané s přenosovou fólií se Vám s největší pravděpodobností nepodaří nalepit vícekrát).
S každým odlepením se ovšem výrazně snižuje lepivost a celistvost samolepky.

Jak těžké je nalepit samolepku?

Samolepku zvládne nalepit opravdu každý. Doba lepení záleží na složitosti a velikosti motivů. Jednoduché motivy nalepíte v průběhu 10 minut. Lepení složitějších a větších motivů zabere více času. Velké motivy a samolepky dodávané s přenosovou fólií doporučujeme lepit min. ve 2 lidech.
Při lepení všech motivů doporučujeme opatrnost a pečlivost.

Mohou nastat při lepení samolepky problémy?

Odlepování samolepky – Samolepka by měla bez větších problémů držet na zdi. Pokud se stane, že se samolepka drobně odlepuje (zejména tenké části motivu), doporučujeme použít při lepení fén s horkým vzduchem. Působením horkého vzduchu foukaného na samolepku bude mít lepidlo na lepící části samolepky větší účinnost a samolepka by tak měla na zdi lépe držet.

Mohu mít samolepku dle mého návrhu?

Zákazníkům dokážeme vyrobit také jejich vlastní motivy. Při požadavku na vyrobení vlastního motivu nás kontaktujte na tel. 731695981 nebo na emailu info@samolepky-na-zed.cz . Většinou od zákazníků požadujeme zaslání motivu ve formátu PDF nebo CDR (Corel)


Mohu mít samolepku vlastní velikosti?


Zákazníkům dokážeme vyrobit samolepky i v jiných velikostech, než máme ve standardní nabídce. Velikost samolepky je však omezena velikostí řezacího plotu. V případě zájmu o vlastní velikost samolepky nás kontaktujte na tel. 73106950981 nebo na emailu info@samolepky-na-zed.cz

 

Návod šablon

 

Šablony na malování

Způsob malování:   Štětcem  -   Houbičkou   -   Sprejem

 • Šablony jsou vyráběny z vinylového samolepícího materiálu.  Můžete je  aplikovat na vše – jak v interiéru, tak i v exteriéru -  zeď , dlažbu, sklo, lamina, kuchyňská dvířka atd…  Nikoli však na hrubé venkovní fasády. 

 

 • Postup

 • Zkontrolujte, zda je  určené místo k aplikaci šablony čisté, suché a zbavené veškerých nečistot.

 • Pro vyrovnání šablony ji nejdříve rozložte na rovnou plochu. V případě, že je šablona tvořena z více dílů, je potřeba ji nejdříve poskládat podle vzoru a poté ji aplikovat na zeď. Po odstranění podkladového materiálu (čtverečkovaného) aplikujte šablonu na dané místo postupně, nikdy ne však naráz.

 • Pokud šablona bude většího rozměru, bude nalepena na PŘENOSOVÉ FOLII. Tato folie usnadní lepší aplikaci na zeď.

 

 • Malování štětcem a houbičkou: Pokud budete malovat štětcem nebo houbičkou, je třeba ,aby barva byla  hustší konzistence a nestékala po šabloně. Malujte tak, aby pohyby štětcem nebo houbičkou nezajížděly pod šablonu- Doporučujeme tupovací štětec (plochý) a houbičku na nádobí.

 

 • Malování sprejem : Sprejujte z patřičné vzdálenosti tak, aby postřik šablony nebyl příliš prudký a  barva Vám nestékala po šabloně. Doporučujeme 10-20cm vzdálenost od šablony.        

                                                                            

 • Šablonu sundejte teprve po mírném zaschnutí malby. Pokud ji odstraníte dříve, hrozí rozmazání barvy.

 

 • Šablonu můžete znovu použít, pokud je menšího rozměru.

 

Návod tapety

 

Návod lepení tapet na zeď

Tapety  na zeď  jsou vyráběny z vinylového matného materiálu a schopnost  této folie je ta,že se dají opakovatelně aplikovat na jiná místa v interiéru, aniž  by znehodnotili povrch, kde byla samolepka umístěna.Tapety můžete  aplikovat nejen na zeď, ale i na dlažbu, lamino, sklo, či jiná místa v interiéru.

 Vyberte vhodné místo pro Vaši tapetu. Neinstalujte tapetu na studené nebo vlhké povrchy, do blízkosti ohřívačů, ohně, radiátorů centrálního topení a míst s přímým slunečním svitem. Ujistěte se, že je zeď dostatečně suchá, rovná a hladká. Samolepky nelepte na strukturované povrchy včetně strukturovaných maleb.

 • Povrch zdi musí být po celé ploše čistý, hladký a zbavený prachu. Nerovnosti podkladu doporučujeme lehce poupravit smirkovým papírem. Na odstranění prachu ze zdi použijte suchou tkaninu. Jestliže potřebujete vlhkou látku na odstranění nadměrné špíny a prachu, nechte pak zeď schnout dalších 24hod.
 • Rozviňte tapetu a nechte ji chvíli ležet na rovném podkladu, aby si materiál odpočinul a dosáhl pokojové teploty.

                   1. Vyzkoušejte správné umístění tapety "nanečisto“, aby jste trefili    

                       správné místo a nemuseli samolepku strhávat a lepit opětovně -    

                       doporučujeme si udělat svislé pomocné body, které slouží k do-

                       cílení rovně umístěné  tapety svisle dolů.

                   2. Pro lepší-snadnější aplikaci tapety  na zeď, doporučujeme 2 osoby 

                   3. Sundejte podkladový čtverečkovaný papír tak, aby tapeta

                        zůstala na  průhledné přenosové folii.

                   4. Poté tapetu aplikujte ze shora dolů a  to táhlými pohyby do  

                       stran.

                   5. Znovu přitlačte jednotlivé dílce tapety. Nyní můžete opatrně

                         sundat přenosovou folii od shora dolů a máte hototo!

                   6. A pokud se vaše samolepka skládá ze 2 barev, tak teprve nyní

                         aplikujte  2 část tapety(bubliny,elipsy) dle Vaší  fantazie.  

 Po aplikaci odstraňte vzduchové bubliny či nakrčená místa pohybem od středu tapety směrem k okraji. Silnějším tlakem samolepící tapetu uhlaďte, aby dobře přilnula.